FreeRun18

Vidíš náš web poprvé a o závodě FreeRun si ještě neslyšel? Tak to si potom na správné adrese – vše se pokusíme vysvětlit. FreeRun je tradiční charitativní závod, který se pořádá na začátku léta na Vysočině. Závod je postaven na čtyřech hlavních pilířích – společnost, pohyb, příroda a dobročinnost.

Cílem je shromáždit skupinu lidí a společně strávit letní odpoledne sportem. Každý si může určit svoji disciplínu – běh, kolo nebo chůze. Připraveny jsou dva pěti-kilometrové okruhy, tak že minimální vzdálenost je 5 km a zvolit si můžete až 20 km. Trať vede krásnou přírodou, kde můžete načerpat spoustu energie. Posledním a jedním z nejhlavnějších pilířů je dobročinnost. Peníze ze startovného putují na pomoc potřebným.

Pro letošní ročník jste tentokrát rozhodli vy pro jaký příběh se šlo/běželo/jelo.

V anketě nejvíce z vás hlasovalo pro Járu, 16ti letý kluk, který letos ukončuje 9. třídu.

Žije s rodiči a postiženým bratrem v jednopokojovém holobytě. Jára si ze všeho nejvíc přeje vyučit se kuchařem a postavit se na vlastní nohy. V bytě s rodiči však nemá žádné podmínky pro studium, zázemí materiální ani finanční – nemá ani svůj stůl, kam by si mohl dát věci a připravovat se do školy. Bez cizí pomoci je pro něj nemožné sehnat finance na základní pomůcky potřebné k vyučení.

Charitativní závod FreeRun18 se konal v sobotu 23/6/2018

Právě díky vám všem a sponzorům mohl být FreeRun18 zase o kus lepší než minulý rok. Zde se můžete podívat na krátké video, snad se bude líbit. Příběh Járy získal podporu spousty lidí. Závodu se zúčastnilo 141 závodníků a mnoho fanoušků. Byl to skvělý den!

Výsledná částka pro Járu je 24.188 Kč!

Díky této částce je Jardův  sen zase o kus blíže. Za vybranou peníze budou ve spojení se sociální pracovnicí Oblastní charity Žďár nad Sázavou nakoupeny potřeby ke kvalitnímu studiu a zlepšení podmínek pro učení.

 

Pro více informací a další žhavý novinky sleduj náš Facebook @FreeRunHelps.  A že toho bude!

Podívejte se na naše další projekty

FreeRunHelps, z. s.
freerunpomaha@gmail.com