FreeRun19

Charitativního závodu FreeRun19, který se konal 8/6/2019, se celkem zúčastnilo 148 závodníků (84 žen a 64 mužů) a podporovalo spousty dalších příznivců. Jako každý rok jsme byly připraveny kategorie chůze, běh a kolo.

Tento rok byl závod věnován desetileté Nikolce, která se narodila s genetickým onemocněním, které ji v životě velice omezuje. Její nemoc – cystická fibróza je bohužel nevyléčitelná.

Během celého odpoledne proběhl i dobrovolný program pro ty, kteří podporovali a také pro závodníky, kteří již byli v cíli – tvorba vlastních plátěných tašek “I help”, malování na obličej, výroba

barefoot sandálků, dětský závod FreeRuníček a také hra bingo.

Občerstvení tento rok zajistili Mamas a Food&Stuff – burgry, cheesecaky, tartaletky, dýňová polévka, limonády, kávu a spousty dalších.

A teď to nejdůležitější, díky vám všem, co jste se zúčastnili nebo podpořili, moc děkujeme.

Podařilo se vybrat krásných 44 959 Kč. Nikolce se pořídil kompresový inhalátor PARI BOY SX, cestovní inhalátor PARI EFLOW, které usnadní dýchání, náhradní membrány do přístrojů a kolo – jízda na kole Nikolku moc baví.

Určitě si nenechte ujít úžasné video z FreeRun19 od nadaného Michala Zobače!

Pomoc Nikolce, ale neskončila – skvělí šipkaři z Dušejova 23/8/2019 zorganizovali Dušejovský pouťový venkovní turnaj v elektronických šipkách také na podporu Nikolky a dokázali vybrat neuvěřitelných 14 729 Kč. Více informací na facebookových stránkách Šipková Akademie Dušejov.

Podívejte se na naše další projekty

FreeRunHelps, z. s.
freerunpomaha@gmail.com