FreeRun20

🔥 POHYBEM K POMOCI – v tom nás přece nikdo nezastaví, ani Covid-19!🔥 Pátý ročník charitativního závodu FreeRun proběhl VIRTUÁLNĚ! Napříč celou Českou republikou jsme spojili síly a pomohli tam, kde bylo opravdu potřeba! Pomoc jsme uskutečnili prostřednictvím chůze, běhu a nebo jízdy na kole v sobotu 20/6/2020.

BEST PRO LEU A ZOE

Lea a Zoe jsou tříletá dvojčátka z Vysočiny. Obě holčičky mají poruchu autistického spektra, však každá má jinou formu. Děvčátka skvěle reagují na canisterapii, Lea se více otevřela svému okolí a Zoe se přestala bát dotyků.

Bestík je dvouletý zlatý retrívr z obecně prospěšné společnosti Pestrá, která cvičí asistenční psy. Výcvik asistenčního psa je velmi nákladná záležitost, která stojí 250 000 Kč. Bestík byl tak vybrán jako nejvhodnější parťák právě pro Leu a Zoe. Díky Bestíkovi budou holčičky lépe zvládat pohyb venku a pejsek je bude motivovat k rozvoji řeči, aby zkoušely opakovat základní slovíčka a povely.

Asistenční pejsek Best je zaplacený!

Peníze se podařilo získat a obě holčičky si už užívají společnost čtyřnohého přítele.

V červenci jsme uzavřely období, kde jsme vybíraly částku, která zbývala k dorovnání 250 tisíc korun na koupi Bestíka. Z naší strany se díky charitativnímu závodu FreeRun20, projektu Vyzvi se! a finančních darů podařilo vybrat 178 871 korun.

Díky projektu Donio jsme zajistili částku 6 800 korun. Zbytek uhradila Psí asistence svojí sbírkou a firma tatínka holčiček.

„Děkujeme všem, kteří se jakkoliv podíleli na vybrané částce na našeho Bestíka. Díky vám k nám do rodiny přibyl nejen asistenční pes, ale přítel a parťák, pes se srdcem na správném místě, ten, co nikdy nezradí a vždy pochopí,“ vzkazuje dárcům maminka holčiček Veronika Juránková.

Více informací s vámi postupně sdílíme na našich facebookových stránkách FreeRun Helps a Vyzvi se!.

#spolecnedokazemevic ❤️

Podívejte se na naše další projekty

FreeRunHelps, z. s.
freerunpomaha@gmail.com